JUDOKOOL

Tegutseme alates 2007 aasta novembrist.

Toni Judokool EST on Eesti suurim laste judokool.

Meie kooli põhiülesandeks on kasvatada oma riigile tublisid kodanikke, kes saavad hakkama nii kodus, lasteaias, koolis kui ka tulevases perekonnelus. Kes oskavad planeerida oma päeva ning otstarbekalt kasutada oma vaba aega. Kes on sihikindlad, oma tegemistes püsivad, rõõmsameelsed, sõbralikud ning abivalmid. Ning, mis kõige tähtsam, terved.

Pakume huvitavaid üldarendavaid treeninguid lastele alates 1,5. aastast.  Abiks muusika, mängud, teadmised, pikaajalised kogemused  ja hea tuju.Alates  4. eluaastast  anname lastele judo algteadmisi läbi judomängude, käitumistavade ning terminoloogia. Korraldame vaba aja aktiivset veetmist, puhke-spordilaagreid ning võistlusi.

Võistlusjudoga teeme algust 7. eluaastast, mil noored judokad saavad maitsta võitude joovastust ning kaotuste kibedust. Nad õpivad tundma oma trennikaaslasi hoopis teisest küljest. Õpivad väärikalt  võitma ning väärikalt kaotama. 

Meie koolist kindlasti kasvavad välja tulevased Eesti-, Euroopa- ja,  miks ka mitte,  maailmameistrid! 

Alates 2016.aastast on meil moodustatud tublide ja energiliste isade-emade judorühm  MÕMMID. Tänaseks päevaks on meil juba veteranide võistlustest osa võtnud täiskasvanuid : Valentin Pallase, Margus Kullerkupp, Lauri Lindret, Roland Kaljurand – ja tulemused on väga head!Erahuvikooli Põhikiri (Toni Judokool Est)TONI Judokool EST -õppekava 2019

Judokooli õpilased jaotame kolme praktilisse vanuserühma:

Susumud 1,5 – 4.a. lapsed koos lapsevanemagaSusumude treeningul on kindlasti rõhuasetus lapse tervikliku arengu toetamisel: lisaks üldkehalisele treeningule pöörame suurt tähelepanu laste peenmotoorika, rütmitaju, koordinatsiooni ja vastupidavuse arendamisele läbi eakohaste sportlike tegevuste. Tunde on sisustamas muusika, rütm, lustlik õppemäng ja kõikvõimalikud muud vahvad võtted, mis mudilastele treeningtunni kaasahaaravaks teevad. Läbi mänguliste treeningharjutuste saavad lapsed õppida suunama oma tahet ja emotsioone, pingutama isikliku saavutuse nimel, vastu võtma nii edu kui ebaedu; leidma treenerilt toetust ja tunnustust. Mis aga peamine: tahame anda mudilasele toimetulekukogemuse, enesekindluse, iseseisvuse. Susumude esimeseks treeneriks Toni Judokoolis on sensei Toni Eylandt. Traditsioonilistele treeneri-oskustele lisaks on tal alushariduse pedagoogi haridus ja pikaajaline töökogemus. Pedagoogi „hea silmaga” Toni on rõõmsameelne, julgustav ja toetav sõber Teie pesamunale ning Teie partner lapse kompetentside ja ande kaardistamisel. 

Toni hoolitseb selle eest, et tänasel mudilasel oleks 4-5 aastaselt Jukude rühmaga liitudes hea vaimne ja füüsiline ettevalmistus ning baasteadmised judo kultuurist ja käitumistavadest. Susumude treeningriietuseks on pehmete mustriliste revääridega oranź puuvillane kimono.

Jukud on 4.-7. aastased lapsed, kelle õppetöö toimub õppekava kohaselt, võimaldades neil seitsme-aastaselt sooritada kollase vöö eksam. Jukude treeningriietuseks on Toni Judokooli embleemiga oranź puuvillane kimono. Nende põhitreeneriks on sensei Toni Eylandt,  Keio Kalm ja Margus Kullerkupp. Noored treenerid on väga õpimishimulised, lastesõbralikud ning hea füüsilise ettevalmistusega noored.

Judokad 7.a. ja vanemadJudo-rühmades harjutavad juba tõelised tulevased judokad! Neil on kollane vöö ning paras kogus teadmisi ning praktilisi oskusi. Nad osalevad aktiivselt Judokooli Karikasarjavõitstlustest, löövad kaasa nii Eesti Meistrivõistlustel kui ka Rahvusvahelistel Turniiridel. 

Tõeliste tulevaste meeste põhitreeneriks on senseid  Toni Eylandt ja Keio Kalm. Judokate treeningvormiks on valge puuvillane kimono ning tasemele vastav vöö (Obi). 

Mõmmid – Täiskasvanud mehed-naised kus õpitakse algtasemest kuni vastava kategooria tasemeni sooritades igal kevadel vööeksami, nagu noored judokadki. See tagab judo teadmiste ühtset taset nii laste kui täiskasvanute seas ning aitab lapsevanemal paremini mõista väikese judoka rõõme ja muresid, aitab leida isa-poja vahelisi ühtseid õhtuteemasid ja arutelusid  Oleme enam kui kindlad, et  parandame oluliselt laps-lapsevanema vahelisi suhteid ning loome hea keskkonna teineteise paremaks mõistmiseks.

Ülemaailmset Judo Päeva peetakse 28.oktoobril, 

Jigoro Kano sünnipäeval.

Created with Visual Composer