Ichigun’i aukoodeks
Judo kannab endas sajandite pikkuseid traditsioone ning on samuraide aukoodeksi pärija.
Judo kasvatab mitte ainult kehalist jõudu, vaid ka mõistust, õilsust. Judo on loominguline viis enesetäiustamiseks. Nii algaja kui kogenud judoka peab olema mehelik, järjepidev, tagasihoidlik ning suhtuma austusega teistesse inimestesse.
Kahevõitluse looja, Jigoro Kano, pidas oma loomingut isiksuse harmoonilise arengu loomise vahendiks. Ta leidis, et judo pole mitte niivõrd relvata enesekaitse, kuivõrd igapäevase elu filosoofia. Judoka aukoodeks hõlmab endas selliseid omadusi nagu:
viisakus – 礼儀 (reigi)
julgus – 勇気 (yüki)
siirus – 誠意 (seii)
ausus – 誠実さ (seijitsu-sa)
tagasihoidlikkus – 謙虚さ (kenkyo-sa)
enesevaldamine – 自己表現 (jiko hyõgen)
truudus sõpruslikes suhetes – 忠実度 (chüjutsu-do)
lugupidamine ümbritsevasse – 尊敬 (sonkei)
Jigoro Kano tõi välja judoka 5 põhimõtet igapäevaseks eluks:
Ole igas ettevõtmises algatuslik.
Igapäevaselt jälgi tähelepanelikult ennast ning situatsioone, märka sind ümbritsevate inimeste käitumist, pööra tähelepanu kõigele ümbritsevale.
Mõtesta olukorrad täielikult lahti, käitu otsustavalt.
Tunneta piiri.
Rõõmu ja masenduse, enesepiitsutuse ja laiskuse, mõtlematu hooplemise ja haleda argpükslikkuse teel püsi mõõdukuse juures.
Soovime edu Toni Judokooli Ichigun’iks olemisel. Muutumatut tahet ja sihikindlust, südamesoojust ja paindlikkust, läbi kogu elu kaasakulgevaid kaaslasi, võitude ja kaotuste kandmise oskust, tagasihoidlikku uhkust ja jätkuvat abivalmidust judo pehmel teel soovivad
Sensei Toni Eylandt
Sensei Keio Kalm
Tallinn, veebruar 2019